Vins Fabrice Dodane - Négoce Tout Facile Vin Rouge

Specificaties

Meer informatie
Druivenras(sen) Clairette, Grenache, Syrah
Afsluiting Kurk
Regio Jura
Smaak Medium bodied en aromatisch
Inhoud 0,75
Wijnhuis Domaine St. Pierre - Fabrice Dodane
Land Frankrijk

Details

Vins Fabrice Dodane – Négoce Tout Facile (heel makkelijk) Vin Rouge is een lichtvoetige, energieke rode wijn met een uitgesproken fris karakter. Deze cuvée van clairette, grenache noir en syrah staat voor puur drinkplezier: speels, doordrinkbaar en gemaakt in de vrije, natuurlijke stijl die zo kenmerkend is voor Fabrice Dodane.

smaakimpressie

De wijn heeft een zeer lichte, helder vuurrode kleur. In de neus een expressieve mix van frambozen, rode bessen en wilde aardbeien, aangevuld met nuances van bramenblad, dennennaalden en een duidelijke mineraliteit. In de mond is de textuur luchtig en fijn, met een slank, bijna draadachtig lichaam dat gedragen wordt door een uitgesproken frisheid. De tannines zijn subtiel maar aanwezig en ondersteunen het sappige rode fruit, met een vleugje vuursteen in de afdronk. Extreem juicy en levendig.

vinificatie

Fabrice Dodane nam in 2011 Domaine de Saint Pierre over na het overlijden van oprichter Philippe Moyne en schakelde het domein in 2012 om naar biologische certificering, met sterke biodynamische principes. De Dos d’Chat- en Tout Facile-wijnen ontstonden na een verwoestende hagelstorm, waardoor Dodane begon te werken als négociant met zorgvuldig geselecteerde druiven. De vinificatie is minimalistisch en natuurlijk, met focus op frisheid, puur fruit en terroirexpressie, zonder overmatige extractie of technische ingrepen.
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.