Champagne Palmer & Co - Magnum Blanc de Blancs

Champagne Palmer & Co

Champagne uit de Côte des Blancs en de Montagne de Reims

Champagne Palmer & Co bestaat sinds 1948 en komt voort uit de Société Coopérative des Grands Crus de la Champagne. De oprichters waren zeven wijnmakers uit de buurt Avize met wijngaarden in de Côte des Blancs en de . . .

Meer over deze producent

Specificaties

Meer informatie
Druivenras(sen) Chardonnay
Afsluiting Kurk
Regio Champagne
Oogst 1985
Wijnhuis Champagne Palmer & Co
Land Frankrijk

Details

 

Champagne Palmer & Co Magnum Blanc de Blancs 1985 is een zeldzame vintage‑champagne van het huis Champagne Palmer & Co, gebotteld in een magnumformaat van 1,5 liter. Deze cuvée is een klassieke Blanc de Blancs, gemaakt van 100 % chardonnay, en weerspiegelt zowel het karakter van het terroir als de uitzonderlijke ontwikkelingstijd in de kelder. Dankzij de lange lierijping heeft de wijn een uitzonderlijke complexiteit en diepgang ontwikkeld.

smaakimpressie

In het glas vertoont de Magnum Blanc de Blancs 1985 een rijke goudgele kleur met groene accenten, typerend voor een mature champagne uit een warm oogstjaar zoals 1985. De neus is complex en gelaagd, met aroma’s van rijp wit en geel fruit, brioche, noten, gedroogd fruit en subtiele toasttonen. Door de decennialange lierijping heeft de wijn een verfijnde, bijna boterachtige rondheid gekregen, terwijl de frisheid nog steeds behouden is. Op het palet combineert deze vintage elegantie met kracht. De levendige zuurgraad geeft structuur, terwijl smaken van citrus, rijpe appel, gedroogde abrikoos en een lichte hint van kruiden zich ontvouwen. De mousse is zacht en goed geïntegreerd, wat bijdraagt aan een lange, precieze en minerale afdronk waarin rijp fruit en briochetonen lang blijven nazinderen.

vinificatie

De vinificatie volgt de klassieke aanpak van Palmer & Co: de chardonnay komt van topwijngaarden in de Montagne de Reims en omliggende terroirs. Na de eerste gisting ondergaat de wijn volledige malolactische fermentatie en wordt hij langdurig op de lie gelagerd, wat bijdraagt aan extra textuur, aromatische diepte en een verfijnde mousse. Het resultaat is een wijn die zowel complex als harmonieus is, met een perfecte balans tussen frisheid, structuur en rijpheid. Deze Magnum Blanc de Blancs 1985 komt het best tot zijn recht bij een serveertemperatuur van 10–12 °C. Dankzij zijn complexiteit en elegantie is hij ideaal bij gastronomische gerechten zoals kreeft, tarbot, langoustines in boterige sauzen, romige risotto’s of verfijnde kazen. Door de lange lierijping en het grote formaat is het bovendien een indrukwekkende wijn die de waarde van geduld en kelderrust in de Champagne prachtig illustreert.
AGE VERIFICATION
You must be older than 18 years old to enter this page.